O firmie

Kim jesteśmy?

Jesteśmy integratorem świadczącym usługi na rynku teleinformatycznym dla klientów sektorów zarówno z sektora komercyjnego, jak i publicznego. Pitlabs to zespół ekspertów w zakresie doradztwa w infrastrukturze IT oraz wdrożeń rozwiązań IT. Wykorzystując nowe technologie, pomagamy Klientom w osiągnięciu zamierzonych celów biznesowych. Współpraca z nami obejmuje pomoc zarówno w zakresie wyznaczenia strategii i planowania IT, jak i projektowania optymalnych, indywidualnych rozwiązań profil dostosowanych do potrzeb i profilu Klienta. Specjalizujemy się w projektach związanych z infrastrukturą IT, bezpieczeństwem, wirtualizacją, backupem danych oraz usługami profesjonalnymi – wdrożeniami, outsourcingiem IT oraz serwisem.

Co nas wyróżnia?

Naszym znakiem rozpoznawczym jest doskonała orientacja i znajomość technologii różnych producentów. Mamy wysokie statusy partnerskie wśród wielu wiodących producentów sprzętu IT, które dają naszym Klientom możliwość porównania najlepszych rozwiązań na rynku.

Nasze kompetencje

Wyróżnikiem Pitlabs są nasze kompetencje zarówno techniczne, jak i handlowe – poparte wieloma certyfikatami i udokumentowanymi wdrożeniami.  Przykładem takiej realizacji może być przeprowadzenie audytu w środowisku Klienta, którego efektem jest raport i prezentacja wyników. Audyt obejmuje środowiska zarówno w wąskiej dziedzinie jak np.: compute (audyt środowisk serwerowych), data (audyt macierzy), backup&restore (audyt procesów backupu i przywracania danych), SAN & LAN (audyt sieci) lub ogólnej oceny środowiska informatycznego klienta w poszukiwania niebezpieczeństw i tzw.„wąskich gardeł”.

Strategiczne podejście

Po audycie wspieramy Klientów we wprowadzaniu zmian – od momentu planowania strategicznego architektury IT, poprzez dobranie najlepszego rozwiązania, aż po przyjazny proces zakupowy zakończony sprawną dostawą i wdrożeniem. Tak rozumiana współpraca oznacza, że Klienci są dla nas nie kontrahentami, a Partnerami Biznesowymi.  We współpracy chcemy wstępować w roli Zaufanego Doradcy Biznesowego.

Piotr Kargut zakłada firmę Pitlabs

Wprowadzamy do oferty usługi profesjonalne. Teraz oprócz wsparcia merytorycznego zapewniamy instalację i wdrożenia

Pierwszy projekt o wartości ponad 1 milion złotych polegający na kompleksowym wdrożeniu backupu do dużego klienta z branży automotive

Rozwijamy ofertę pozyskując nowych partnerów strategicznych

Jakub Jurek dołącza do Pitlabs jako współwłaściciel

  • Pitlabs zostaje Gold Partnerem HPE i status ten utrzymuje do dzisiaj
  • Nowe biuro na ulicy Vogla w Warszawie

Pierwszy projekt o wartości ponad 10 000 000 złotych

  • Otrzymujemy nominację do nagrody od HPE za największy obrót w kategorii Hybrid IT w Polsce
  • Zostajemy złotym partnerem Dell EMC
  • W ofercie Pitlabs posiadamy ponad 15 wiodących producentów IT, a na pokładzie zgrany zespół wysokiej klasy specjalistów

Pitlabs od początku swojego istnienia działał jako organizacja, która ma dostarczać Klientom najlepszej klasy rozwiązania IT. Realizuje przy tym ich cele biznesowe w sposób sprawny i przyjazny.

Dzięki naszej elastyczności jesteśmy w stanie szybciej zareagować na potrzeby klientów niż niejeden dostawca. Nie jesteśmy logistycznym partnerem, a raczej Zaufanym Doradcą naszych partnerów i klientów (Trusted Advisors). Dostarczamy najlepszej klasy rozwiązania, przy pomocy  skutecznych i  doświadczonych specjalistów. Konsekwentnie realizujemy cele, które założyliśmy tworząc firmę – to one składają się na DNA Pitlabs.

Obszar działania Pitlabs to rozwiązania IT klasy enterprise i mid-range. Oprócz pełnej znajomości obszarów data center uzupełniamy naszą ofertę sprzętem klienckim i rozwiązaniami IT. Jesteśmy w stanie poprowadzić samodzielnie każdy projekt teleinformatyczny, wykorzystując do tego pakiet usług profesjonalnych.

Nasze wartości to: doświadczenie, efektywność, profesjonalizm, niezawodność, lojalność, elastyczność.

W Pitlabs pamiętamy, ze po obu stronach współpracy są ludzie. Dlatego zarówno Współpracowników, Partnerów, jak i Klientów traktujemy z szacunkiem i szczerością. Chcemy zmienić zasady gry i tradycyjny obraz relacji kontrahent/pracownik/dostawca/pracodawca, tworząc ekosystem oparty na zaufaniu i współpracy. Dzięki temu praca staje się przyjemnością, a sztuczne bariery między stronami znikają.

Klientów korporacyjnych

Partnerów technologicznych

lat doświadczenia

Współpracujemy